O nas

A A A

Małopolski Związek Piłki Nożnej przedstawił drużyny występujące w młodzieżowych rozgrywkach ligowych na poziomie wojewódzkim w sezonie 2017/2018, głównym reprezentantem regionu będzie A.P. Wisła Czarny Dunajec, która jako jedyna drużyna z Podhala będzie występować w dwóch kategoriach wiekowych na poziomie wojewódzkim.

Młodziki Wisły ( zawodnicy z rocznika 2005 i 2006) będą występowały w Małopolskiej Lidze Młodzika, natomiast Wiślacy z rocznika 2004 w Małopolskiej Lidze Trampkarza Młodszego.

W ubiegłym sezonie dwa zespoły z Podhala młodziki Wisły Czarny Dunajec oraz juniorzy Dunajca Ostrowsko pewnie utrzymali się w swoich ligach i w kolejnym sezonie dalej będą występować na poziomie ligi wojewódzkiej.

 

Cieszymy się, że w kolejnym sezonie będziemy występować na najwyższym poziomie ligowym w Małopolsce w dwóch kategoriach wiekowych. MZPN docenił nasz wysiłek w rozwój piłki w regionie i poparł nasz projekt utworzenia ligi trampkarza młodszego, który wystosowaliśmy wraz z innymi klubami występującym w ubiegłorocznej MLM, skorzystało również na tym Podhale, które też zgłosiło się do rozgrywek. Pod względem piłkarskim skorzysta cały region. Dla nas priorytetem będzie po reformie rozgrywek utrzymanie się w pierwszej ósemce MLM, aby w kolejnych latach nasi wychowankowie dalej mogli się rozwijać, rywalizując z najlepszymi zespołami.

trener Paweł Batkiewicz