O nas

A A A

Wiślacy z rocznika 2005 po wygranej w turnieju kwalifikacyjnym na szczeblu Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej oraz zajęciu drugiego miejsca w turnieju finałowym wywalczyli kwalifikację do udziału w XXVI Finałach OZPN Nowy Sącz w Halowej Piłce Nożnej.


W grupie C Wiślacy zmierzyli się z Glinikiem Gorlice oraz Korzenną. Po porażce 1-0 z Glinikiem, mecz z Korzenną był decydujący dla pozostania w turnieju, spotkanie źle się ułożyło dla podopiecznych trenera Pawła Batkiewicza, jednak po bramce Macieja Kapłona z rzutu wolnego i Tomasza Wilkowskiego Wiślacy wywalczyli awans do półfinału. W nim zmierzyli się z innym reprezentantem regionu Wiatrem Ludźmierz, Wiślacy po dublecie Tomasza Wilkowskiego prowadzili 2-0 jednak nie utrzymali prowadzenia i o awansie do finału decydowały rzuty karne. Pewnie wykorzystali je kolejno Bartosz Fudala, Oskar Stopka i Damian Mrożek, natomiast Jan Niezabitowski obronił jedenastkę i w finałowej trójce znaleźli się Wiślacy.

W pierwszym meczu serii finałowej Wiślacy ulegli Sandecji natomiast w drugim bezbramkowo zremisowali z Sokołem, który na koniec również poległ z zespołem z Nowego Sącza jednak stracił w nim mniej bramek, dlatego Wisła ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Awans do finałów wojewódzkich wywalczyły, więc zespoły Sandecji i Sokoła.

 

Rozgrywki halowe nie są naszym celem, więc nie przykładamy do nich większej wagi, tym bardziej, że za wyjątkiem tych rozgrywek nie bierzemy udziału w rywalizacji na hali tylko w turniejach na sztucznej trawie, dlatego pewnie ten wynik przed turniejem bralibyśmy w ciemno. Jednak jest mały niedosyt, nie kalkulowaliśmy w trakcie turnieju finałowego, ale na pewno Sokół był w lepszej sytuacji znając nasze wyniki.
trener Paweł Batkiewicz