O nas

A A A

17 czerwca w Brzeźnicy odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Brzeźnica z okazji trzeciej rocznicy powstania AP Wisła Brzeźnica. Wzięli w nim udział piłkarze AP Wisła Czarny Dunajec z rocznika 2006 (orliki).

 

Turniej składał się z dwóch części: najpierw 8 drużyn, podzielonych na 2 grupy rozegrało mecze systemem każdy z każdym, a następnie spotkały się one w fazie pucharowej na zasadzie: 1. drużyna z grupa A z 1. drużyną grupy B - mecz o 1. miejsce w turnieju, 2. drużyna grupy A z 2. drużyną grupy B o 3. miejsce w turnieju itd.

 

W fazie grupowej nasi piłkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i po dwóch wygranych oraz minimalnej porażce z Budzowem, zajęli pierwsze miejsce w tabeli i zakwalifikowali się do gry o 1. miejsce w turnieju. W finale całej imprezy nasi piłkarze zmierzyli się z Sokołem Słopnice, ale tym razem nasz rywal okazał się lepszy i ostatecznie AP Wisła zajęła 2. miejsce, które i tak jest sporym sukcesem!

 

W finale z Sokołem straciliśmy zbyt dużo bramek. Było to efekt zmęczenia po rozgrywkach ligowych na Podhalu, co nie dało nam szans na wygraną. Oczywiście wynik nie był istotną sprawą. Przyjechaliśmy sobie pograć i spróbować rywalizacji z nowymi drużynami. Ostatecznie - jak mówił organizator - okazaliśmy się czarnym koniem całego turnieju i miłą niespodzianką

- zdradził nam trener orlików, Maksymilian Sobula.

 

Wyniki grupowe AP Wisła Czarny Dunajec na turnieju w Brzeźnicy:

 

AP Wisła Czarny Dunajec - AP Wisła II Brzeźnica 3:1

AP Wisła Czarny Dunajec - LKS Strzelec Budzów 0:1

AP Wisła Czarny Dunajec - LKS Wisła Łączany 2:0

 

Mecz finałowy:

 

AP Wisła Czarny Dunajec - Sokół Słopnice   0:2