O nas

A A A

12 czerwca w Czarnym Dunajcu nasi zawodnicy z kategorii Żak rozegrali kolejne spotkania w ramach podhalańskiej ligi żaków. Tym razem rywalami naszych młodych piłkarzy byli gracze KS Frajda Zakopane i NKP Podhale II Nowy Targ.

W pierwszym spotkaniu już na samym początku "Wiślacy" przejęli inicjatywę i po sześciu  minutach prowadzili 5:0. Wiele strzelonych przez nich bramek było efektem bardzo dużej dokładności w grze oraz zaangażowania. Niestety, w końcówce spotkania w szeregi naszych zawodników wkradło się rozluźnienie i po kilku błędach stracili oni cztery bramki. Ostatecznie jednak, wygrali pewnie i zasłużenie.

AP Wisła Czarny Dunajec - KS Frajda Zakopane 10:4

Drugi mecz był odwrotnością pierwszego. Tym razem to Wisła straciła szybko kilka bramek (dokładnie trzy), a dopiero później - obudzona stratą goli - przycisnęła rywala i skutecznie wykańczała swoje akcje. Duży wkład w końcowe zwycięstwo Czarnego Dunajca miała świetna gra obrońców i bramkarza. Ci pierwsi bardzo dobrze rozbijali kolejne ataki Podhala oraz pięknymi, prostopadłymi podaniami rozmontowywali defensywę nowotarżan. Nasz golkiper popisał się z kolei dwoma fantastycznymi zagraniami, po których bezpośrednio padły dwie bramki. Ostatecznie Wisła zwyciężyła 12:3.

AP Wisła Czarny Dunajec - NKP Podhale II Nowy Targ 12:3

Bardzo cieszy mnie szybka gra w ofensywie w pierwszym spotkaniu, w szczególności kontrataki 2 na 1, ponieważ na ostatnich treningach dużo ćwiczyliśmy szybkie wyprowadzanie piłki. W drugim meczu chciałbym z kolei wyróżnić grę bramkarza, który popisał się dwoma pięknymi podaniami, otwierającymi drogę do bramki przeciwnika. Podsumowując zaś oba spotkania, chciałbym pogratulować wszystkim zawodnikom, bo każdy z nich miał swoje "pięć minut", które bardzo dobrze wykorzystał, będąc na boisku - powiedział po meczach trener żaków,  trener - Maksymilian Sobula.