O nas

A A A

W ostatnim meczu sezonu Małopolskiej Ligi Młodzika zawodnicy Akademii Piłkarskiej Wisły Czarny Dunajec przyjechali do Pcimia na mecz z lokalną Pcimianką. Oba zespoły miały zapewnione utrzymanie jednak przy wygranej Wisła mogła nawet wskoczyć na 8 miejsce w tabeli.

Świetnie zaczęli goście w 1 minucie Szymon Barnowski dał Wiślakom prowadzenie. W odpowiedzi dwie sytuacje wypracowali gospodarze, ale czujny w bramce był Haberny. Pierwsza połowa wyrównana, nie obfitowała w zbyt wiele sytuacji a gra toczyła się głównie w środku pola.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, Wiślacy mogli podwyższyć jednak strzały Barnowskiego i Latawca minęły bramkę. Ostatnia minuta to huśtawka nastrojów, młodziki Wisły mieli świetną okazję na 2-0 jednak w sytuacji sam na sam strzał Kruźla świetnie obronił bramkarz gospodarzy, w odpowiedzi pomocnik Pcimianki strzałem z dystansu trafił w poprzeczkę, po czym sędzia zakończył mecz. Wisła wygrała zdobywając 37 punktów w sezonie tyle co Pcimianka i Wadowice i o miejscach 8-10 decydowała mała tabela między tymi drużynami, ostatecznie Wisła zajmuje 9 miejsce za Pcimianką mimo, iż dwukrotnie pokonała ich w tym sezonie.

Plan czyli utrzymanie zrealizowany z nadwyżką. Był to ciężki sezon, wiedzieliśmy, że nie będziemy gotowi na inaugurację, pierwsza runda to tak naprawdę tworzenie drużyny i zdobywanie doświadczenia oraz praca od podstaw w zakresie taktyki, sfery mentalnej, wielu aspektów technicznych. Po pierwszej rundzie 9 pkt. 14 miejsce w strefie spadkowej i procentowe szanse na utrzymanie, jednak z meczu na mecz było widać postęp, dlatego cały czas wierzyłem, ze zrobimy swoje.

W rundzie rewanżowej jesteśmy największą niespodzianką zdobywamy 28 punktów, razem z Progresem Kraków jesteśmy 5 zespołem wiosny, ogrywamy Cracovię, Sandecję, Unię Tarnów, remisujemy na Reymonta z Wisłą, ostatecznie 9 miejsce w lidze i pewne utrzymanie.

Chciałem podziękować za jeszcze większą motywację wszystkim fachowcom, którzy od początku prognozowali, że nie zdobędziemy nawet punktu i tworzyli bajki na temat drużyny, który przypomnę jest oparta na wychowankach Akademii i zawodnikach, którzy nigdy nie brali udziału w rozgrywkach ligowych, ani nie reprezentowali żadnego klubu, pierwszy skład uzupełniał jeszcze jeden zawodnik z wypożyczenia i Kacper, który został bez klubu w trakcie sezonu. Szczególne podziękowania dla trenerów, którzy wcześniej pracowali z tymi chłopakami, mam tu na myśli trenerów Podczerwińskiego, Kucka, Maciasia, Sobulę. Dziękuję również rodzicom, kierownikowi i prezesowi za świetną atmosferę, cierpliwość i warunki do pracy, które mogę życzyć każdemu trenerowi. Na koniec wielkie gratulacje i podziękowania dla zespołu za wytrwałość, konsekwencję zwłaszcza jak przegrywaliśmy oraz za świetną atmosferę i te wszystkie horrory z happy endem... trener Paweł Batkiewicz

Pcimianka Pcim- A.P. Wisła Czarny Dunajec 0-1 (0-1) 1min Barnowski