O nas

A A A

Zawody odbyły się w piątek dn. 02 czerwca w Czarnym Dunajcu na orliku. AP Wisła zmierzyła się w pierwszym meczu z Wiatrem Ludźmierz. Z większym zaangażowaniem ruszył Wiatr i w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka okazji i zamienili je na dwie bramki.

Pierwsza połowa zakończyła się 2:0 dla Ludźmierza. Po przerwie  ruszyła Wisła, kilka składnych akcji i chłopcy z Dunajca stwarzali coraz więcej okazji do strzelenia bramki. Ładną, indywidualną akcję przeprowadził Kamil Jarosz, którą zamienił na bramkę. Wtedy Wisła jeszcze bardziej się ożywiła i raz za razem chłopcy próbowali zagrozić przeciwnikowi. Po ładnej akcji Maćka Maciusiaka piłka niemal wpadła do bramki odbijając się od słupka. Mimo przewagi widocznej w drugiej połowie Wisła nie zdołała odrobić strat. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Ludźmierza.

W drugim meczu Wisła Czarny Dunajec zmierzyła się z ZKP Zakopane. W pierwszej połowie mecz rozgrywał się w środku boiska, dużo walki o piłkę z jednej jak i z drugiej strony. Po przypadkowym odbiciu się piłki Zkp strzeliło bramkę. W drugiej połowie kilka akcji stworzyła Wisła, ale tym razem także nie udało się ich zamienić na bramki. Chłopcy z Wisły za wszelką cenę chcieli odrobić straty. W końcówce spotkania zagrali bardzo wysoko. Pod bramką przeciwnika zabrakło trochę szczęścia i skończyła się dwoma kontratakami dla Zkp Zakopane, którzy strzelili praktycznie oba gole do pustej bramki.

Mimo wyników zadowolony jestem z chłopaków. Starali się grać podaniami, co kilka razy przyniosło bardzo dobre akcje. Zależy mi na tym, aby chłopcy cały czas rozwijali się w tym kierunku. System gry na dzisiejszych zawodach był zamieniony. Tak nie trenowaliśmy i troszkę na pierwszym spotkaniu było to widać.

Trener: Michał Bałos