O nas

A A A

W 26 kolejce Małopolskiej Ligi Młodzika PUKS Karol Wadowice podejmował mającą o jeden punkt mniej w ligowej tabeli Wisłę Czarny Dunajec.

W 7 minucie prowadzenie powinni objąć Wiślacy jednak po dobrym dośrodkowaniu Zatłoki Szymon Barnowski z pierwszej piłki uderzył w bramkarza gospodarzy, który złapał piłkę. W odpowiedzi bliski przelobowania Bednarza był zawodnik Karol Wadowice, ale bramkarz Wisły przerzucił piłkę nad poprzeczką.

W 24 minucie Baran zagrał prostopadłą piłkę przez środek boiska, ta została przejęta i błyskawicznie zagrana do napastnika, który sytuację sam na sam zamienił na gola. Wiślacy szybko odpowiedzieli, Krużel trafił w słupek do piłki dopadł jeszcze Latawiec umieszczając ją w siatce, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. Do przerwy 1-0 dla gospodarzy.

Od początku drugiej połowy Wiślacy zaatakowali, w sytuacji sam na sam Barnowski poza polem karnym został zablokowany przez bramkarza z Wadowic, do piłki dopadł jeszcze Latawiec, ale jego dobitkę fenomenalnie na rzut rożny sparował bramkarz gospodarzy, było to jednak zagranie poza polem karnym czego nie dopatrzył się sędzia. W odpowiedzi PUKS Karol Wadowice po raz kolejny wykorzystał złe rozegranie obrońcy Wisły, przejęta piłka została zagrana do środkowego pomocnika, który z pierwszej piłki umieścił piłkę pod poprzeczkę. W 40 minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie na 3-0. W 48 minucie Wiślacy powinni zdobyć gola, jednak Oskar Macioł mając pustą bramkę przestrzelił nad poprzeczką. W końcu Barnowski strzelił gola po dobrym zagraniu Krużla. Zamiast iść za ciosem Wiślacy stracili kolejną bramkę fatalny błąd obrońcy Wisły, który stracił piłkę zakończył się golem. Wynik ustalił Latawiec, który dobił piłkę odbitą od poprzeczki po rzucie wolnym Barnowskiego.

Przed meczem podświadomie dopisaliśmy sobie trzy punkty i to nas zgubiło, na rozgrzewce zwracałem uwagę na brak koncentracji, przy trzech bramkach sami oddajemy piłkę przeciwnikowi, decydujący był początek drugiej połowy zamiast wyrównać tracimy bramkę na 2-0. Koniecznie trzeba wykorzystać to doświadczenie i wyeliminować błędy bo jeszcze przed nami cztery mecze na wyjeździe i w nich rozegra się kwestia utrzymania.

Trener: Paweł Batkiewicz

PUKS Karol Wadowice Wisła -Czarny Dunajec 4-2 (1-0)

Skład Wisła: Maciej Haberny (B), Dominik Zatłoka (B), Kacper Baran, Jakub Sobczak, Radosław Mastela, Artur Krużel, Kacper Latawiec, Szymon Barnowski, Oskar Macioł, Kacper Gackowiec, Tomasz Wilkowski, Damian Mrożek, Oskar Stopka, Michał Winnicki, Jakub Bednarz, Maciej Kapłon