O nas

A A A

W meczu 23 kolejki Małopolskiej Ligi Młodzików Wisła Czarny Dunajec podejmowała ZSS Unię Tarnów. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy jako pierwsi stworzyli groźną sytuację jednak Kacper Gackowiec w zamieszaniu podbramkowym uderzył zbyt lekko i bramkarz złapał piłkę.

Goście odpowiedzieli w 8 minucie spotkania po rzucie rożnym Barnowski odpuścił krycie i przeciwnik pięknym uderzeniem głową nie dał szans Habernemu. Wiślacy atakowali jednak brakowało dokładności i wykończenia, najlepszej sytuacji nie wykorzystał Barnowski, który uwolnił się od obrońcy jednak uderzył w środek bramki. Goście w pierwszej połowie jeszcze raz zagrozili Wiślackiej bramce ponownie po rzucie różnym jednak tym razem obronił Maciej Haberny. Do przerwy było 0-1 dla Unii Tarnów.

W drugiej połowie Wiślacy atakowali jednak dobrze spisywała się defensywa gości. Ostatnie minuty spotkania to zmasowane ataki Wisły, po podaniu Barnowskiego z pierwszej piłki uderzył Latawiec jednak bramkarz świetnie obronił. Pięć minut przed końcem Macioł wycofał do Barnowskiego ten oddał strzał, który zdołał jeszcze sparować bramkarz Unii, ale przy dobitce Latawca był już bezradny. Dwie minuty później Szkodoń zagrał piłkę za linię obrony a Latawiec uprzedził wychodzącego bramkarza gości i na ławce Wisły zapanowała euforia. Pół minuty wystarczyło i Wiślacy podwyższyli prowadzenie Latawiec zagrał do Krużla a ten technicznie uderzył obok bramkarza i Wisła wygrała po niezwykle emocjonującym spotkaniu.

Wiedziałem przed spotkaniem, że będzie to najtrudniejszy mecz z dotychczasowych w rundzie rewanżowej. Jest to zespół, który traci bardzo mało bramek, nie przez przypadek zresztą zremisowali z liderem Wisłą Kraków. Nie chcieliśmy pierwsi stracić bramki bo obawiałem się, że wtedy będą bronili całym zespołem na własnej połowie, niestety sprawdził się czarny scenariusz. Jednak byliśmy również przygotowani do gry atakiem pozycyjnym, boczni obrońcy w drugiej połowie zagrali wysoko, graliśmy na zmęczenie rywala, żeby zaatakować w końcówce, dlatego dałem odpocząć naszej ofensywnej trójce, która wróciła na ostatnie minuty i nie tylko odrobiliśmy straty, ale zdołaliśmy wygrać. Wielkie uznanie dla zawodników, wygrywamy kolejny czwarty już mecz o sześć punktów, mentalnie zrobiliśmy ogromny postęp, to kolejny mecz, gdzie odrabiamy straty lub stawiamy kropkę nad i w końcówce meczu, a przecież to my jesteśmy beniaminkiem, natomiast gramy jak doświadczony zespół.

Trener: Paweł Batkiewicz

AP Wisła Czarny Dunajec- ZSS Unia Tarnów 3-1 (0-1)